holokaust PDF Tlačiť E-mail

NÁVŠTEVA MÚZEA HOLOKAUSTU

V pondelok 17.apríla prežili deviataci dopoludnie v autentických priestoroch bývalého koncentračného tábora v Seredi. Bola im ozrejmená problematika antisemitizmu, holokaustu a v neposlednom rade veľmi aktuálna téma propaganda. Priestory nám veľmi zreteľne ukázali miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas II. svetovej vojny. Žiaci mali možnosť si prezrieť dobové dokumenty, fotografie a predmety súvisiace s prenasledovaním Židov, ako aj autentický dobytčí vagón, v ktorom boli deportovaní do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau.

Vo forme veľmi kvalitnej prednášky a výpovedi priamej účastníčky deportácie/prostredníctvom videa/ nadobudli žiaci vedomosti o židovskej komunite so zreteľom na obdobie holokaustu a vplyvu propagandy.

Nezabudnuteľný zážitok !!!