mdd PDF Tlačiť E-mail

Deň detí v našej škole
V stredu by ste márne hľadali žiakov prvého stupňa na našej škole. V Mestskom divadle Pavla Országha Hviezdoslava boli na predstavení Koza rohatá. Rozprávka Koza rohatá je súčasná rozprávka, s prvkami situačnej a textovej komiky, pesničkami a tancom. Z kratučkej ľudovej rozprávky ostal len náčrt príbehu, niektoré zvieratká a, samozrejme, všeobecne známa riekanka.  Bola to príležitosť pre piatich bláznivých, hravých, spievajúcich a tancujúcich hercov. Na rozdiel od Dobšinského sa príbeh začínal na jednom gazdovskom dvore, kde okrem užitočných domácich zvierat žila aj jedna lenivá a drzá koza... ale tá bola na konci príbehu spravodlivo potrestaná.
Samozrejme, že sme nevynechali ani návštevu Mac Donalda.
Touto cestou by sme chceli poďakovať Rodičovskému združeniu, ktoré nám zaplatilo autobus. Na lístky prispela základná škola formou kultúrnych poukazov. Za finančný príspevok ďakujeme aj miestnej organizácií Slovenského červeného kríža.