Home Záujmové útvary

Matematický krúžok

Mgr. Denisa Kondrčková

Z každého rožku trošku

Ako názov krúžku napovedá, budeme sa venovať rôznym oblastiam činnosti. Okrem športovej činnosti ( cyklistické výlety po okolí, turistika, návšteva zrúcanín...)  budeme pripravovať jednoduché jedlá a venovať sa zdravej výžive. Pred sviatkami budeme pripravovať tematické ozdoby a pripravovať darčeky. Cieľom krúžku je upevniť  vzťahy v kolektíve a aktívne tráviť voľný čas.

Krúžok spoločenských hier – Úsmev

Cieľom záujmového útvaru je rozvíjať logické myslenie, tvorivosť, predstavivosť, pozornosť, tímovú spoluprácu, slovnú zásobu, verbálne či pohybové zručnosti, zážitkové aktivity.

Deti sa naučia dodržiavať dohodnuté pravidlá hry, odbúravať agresivitu a upevňovať kamarátske vzťahy. Motto: „Všetko pre detský úsmev“.

Vševedko

Cieľom záujmového útvaru Vševedko je získanie a rozvoj sociálnych, komunikačných aj kognitívnych kompetencií žiakov prvého ročníka. Prostredníctvom zážitkového učenia a praktického výcviku deti získajú a rozšíria si poznatky či zručnosti z oblasti bezpečnosti cestnej premávky, výtvarného i literárneho umenia, zdravého životného štýlu a mnohých ďalších oblastí z okolitého prostredia.

Hravé čítanie

Hlavným cieľom krúžku je hravou formou podporiť záujem detí o čítanie. Pomôcť získať správne čitateľské návyky, vytvoriť vzťah ku knihám a knižnici. Naučiť deti čítať s porozumením a oboznamovať ich s vhodnou detskou literatúrou. Práca v krúžku je tvorivá a pútavá. Okrem čítania deti nacvičujú krátke dramatizácie rozprávok, venujú sa inscenovanému čítaniu.

Športový krúžok

Športový krúžok je zameraný na vytváranie pozitívneho vzťahu k pohybovým aktivitám a športovaniu.

Cieľom je rozvíjať motorické zručnosti, obratnosť, rýchlosť, získavať základné pohybové zručností v športových hrách (vybíjaná, basketbal, hádzaná) a v atletike (beh, skok).

Žiaci sú vedení k športovej aktivite, sebaovládaniu a disciplíne.

Atletický krúžok

Atletický krúžok sa zameriava na pohybovú prípravu detí. Základom je pestrosť cvičení zameraných na rozvoj všestranných pohybových znalostí a schopností. Deti budeme učiť správnu techniku behu, hodu a skoku do diaľky.

Počítačový krúžok

Hlavným cieľom Počítačového krúžku je:

- vytvoriť u detí pozitívny vzťah a správne návyky pri používaní IKT

- rozvíjať u detí schopnosť rozlišovania virtuálneho sveta a reality

- vypestovať u detí pocit kontroly svojich myšlienok a správania sa

- rozvíjať logické myslenie, koncentráciu a zlepšovať vizuomotorickú koordináciu

- oboznámiť sa s využitím počítača a na základnej úrovni sa naučiť pracovať s počítačovými programami

Vybíjaná

Vybíjaná je prípravná športová hra pre mladší školský vek.

Cieľom krúžku vybíjaná je

- upevnenie pohybových zručností,

- zdokonalenie práce s loptou (loptové prihrávky, dribling, streľba na cieľ),

- upevniť pravidlá vybíjanej

Zábavné čítanie

Rôzne kratšie príbehy, rozprávky, básničky, vyčítanky aj žartovné či náučné texty nám budú slúžiť na rozvoj čítania s porozumením. Nápadité úlohy na čítanie s porozumením sú na princípe doplňovačiek, štvorsmeroviek, rébusov či tajničiek. Hravé úlohy rozvíjajú nielen pozornosť, logické myslenie alebo riešia problém, no tiež kreativitu a výtvarné schopnosti žiakov. Žiaci si prehĺbia schopnosť plynulo čítať, no najmä spôsobilosť dobre porozumieť písanému textu a zadaniam úloh, čo vedie k úspešným výsledkom aj v iných predmetoch, ako je slovenský jazyk. Žiaci sa postupne naučia, ako sa dá obsah prečítaného textu využiť aj pre vlastné ciele v reálnom živote.

Hry bez hraníc

Asociácie pri slove HRA sú rôznorodé. Hry divadelné aj rozhlasové, loptové i počítačové, pohybové a spoločenské. Na všestranný rozvoj osobnosti je zameraný tento krúžok. Rozvojom tvorivosti a  dramatického ducha objavíme svet divadla. Kolektívnym športom a  tanečným krokom prispejeme k svojmu zdraviu a ladným pohybom. Spoločenskými a počítačovými hrami sa pokúsime o rozvoj sociálnych vzťahov a mozgových kapacít. Hlavným zámerom je, aby každý účastník objavil v sebe svoje budúce smerovanie...

Z každého rožku trošku

Everyday English – Každodenná angličtina

Obsahom tohto krúžku je v prvom rade pochopiť pojem – HOVORIŤ ANGLICKY. Človek musí hovoriť,  hovoriť a hovoriť. Ostatné oblasti anglického jazyka, ako je čítanie, písanie, počúvanie a gramatika sú dôležité a súvisle nadväzujú na rozprávanie.

Cieľom krúžku – EVERYDAY ENGLISH – je využívať komunikačné jazykové kompetencie tak, aby sa komunikačný zámer realizoval v novovytvorenej jazykovej učebni s novými technológiami. Spracovať hovorový alebo napísaný text ako poslucháč alebo čitateľ , vytvoriť ústny prejav. Používať hovorené a písané texty v komunikačných situáciách.

Angličtina krok za krokom

Práca v krúžku je zameraná na rozvoj jazykových kompetencií, s hlavným dôrazom na komunikáciu. K dosiahnutiu tohto cieľa budú využívané tradičné i netradičné formy a metódy práce – predovšetkým jazykové a didaktické hry, práca v skupinách a vo dvojiciach, situačné hry simulujúce reálne životné situácie, IKT - počítačové programy, webové stránky.

Ciele záujmového krúžku:

v zvýšiť motiváciu žiakov k štúdiu ANJ

v zvýšiť kvalitu jazykových zručností

v vytvoriť pozitívny vzťah k výučbe cudzích jazykov

v oboznámiť žiakov s tradíciami, zvykmi iných krajín a kultúr -multikultúrna výchova

Športovo-pohybové hry

Úlohou  krúžku je naučiť žiačky správne držanie lopty, herný systém, technika hry.  Zdokonalenie v pravidlách, kolektívne cítenie a aktívne trávenie voľného času.

Upevňovanie hráčskeho kolektívu a zdravého životného štýlu.  Rešpektovanie pravidiel hry ako simulácie modelu spoločnosti.