forex trading logo

Home
BIBIANA PDF Tlačiť E-mail

Hodiny SJL aj trochu inak

Siedmaci na hodinách literatúry začali s učivom dobrodružnej literatúry netradične. Aký lepší začiatok, než pozrieť si filmové spracovanie dobrodružstva, si mohli želať. Všetky znaky - napätie, nebezpečentvo, túžbu po dobrodružstve, nezvyčajné prostredie, kladného i záporného hrdinu hľadali vo filme: Jack Minoun a tajomný ostrov. A zistiť, či film vznikol na základe knižného titulu alebo nie, bolo domácou úlohou.

Medzinárodný dom umenia pre deti Bibiana  navštívili naši siedmaci a zúčastnili sa programu Havran v okne. Išlo vlastne o dotyk s gamebookom čiže knihou, kde dej si posúva čitateľ sám a zvolí si pokračovanie príbehu podľa toho čo ho zaujme. Naši žiaci sa stali sami autormi a rozštvrtili príbeh rôznymi smermi podľa zadania. Bol to veľmi vydarený program a dostali aj pochvalu za aktivitu. Vraj to pre pani lektorku bol vďaka nim tiež zážitok. Aké len máme šikovné a tvorivé deti.
Výstavu Roboti v Dome umenia pre deti Bibiana si  prezreli piataci i šiestaci. Náučný lektorský výklad o animácií, zrodení bábkového filmu, podrobná prehliadka detailov vystavených exponátov a tvorivý workshop všetkých zaujali.
V rámci rozvíjania vzťahu ku knihe, podpory čitateľskej gramotnosti, práce s textom a jeho transformácie sme od našich žiakov na hodinách SJL získali veľa pekných a zaujímavých výstupov, ktoré si môžete pozrieť v našej fotogalérii alebo na facebooku.

Ešte nás čaká v Bratislave workshop a zážitková hodina s najkrajšímí slovenskými povesťami a ôsmakov s deviatakmi muzikál Cyrano z predmestia.

 


Prevádzkované na Joomla!. Valid XHTML and CSS.