forex trading logo

Home
výlet bratislava PDF Tlačiť E-mail

"Vesmír.Človek.Inteligencia." Interaktívna výstava v Bratislave

Výlet v Bratislave = žiaci 8.ročníka navštívili dňa 28.4. 2022 interaktívnu putovnú výstavu "Vesmír. Človek. Inteligencia.", ktorá je venovaná špičkovému výskumu v Nemecku. Zároveň mali možnosť pozrieť si novú autobusovú stanicu a výstavu motoriek Harley-Davidson v nákupnom centre Nivy.
Po žiakoch 8.ročníka si výstavu "Vesmír.Človek.Inteligencia." prišli prezrieť aj žiaci 6.ročníka. Výstava sa konala v Univerzitnej knižnici v Bratislave, ktorá je najstaršou a najväčšou vedeckou knižnicou v Slovenskej republike. Interaktívna výstava prezentuje formou obrázkov, filmov a výskumných projektov veľké záhady ľudstva a úspechy vedeckého myslenia. Špeciálne inštalácie umožnili žiakom zažiť rôzne emócie pod vplyvom hudby, alebo interagovať s robotom.
Príjemným spestrením bola ranná prechádzka historickým centrom Bratislavy. Pod Michalskou bránou sme si pozreli kilometrovník, ktorý vyjadruje vzdialenosť Bratislavy od hlavných miest štátov na celom svete. Zároveň sme objavili najužší dom, bronzovú sochu Čumila i legendárnu sochu Schӧne Náciho, ktorý sa preslávil tým, že po uliciach mesta kráčal tento usmiaty gentleman v elegantnom fraku s cylindrom.
Po potulkách bratislavskými uličkami sa výletníci presunuli do nákupného centra Nivy, z ktorého boli veľmi nadšení a ťažko sa im z neho odchádzalo.

 

 


Prevádzkované na Joomla!. Valid XHTML and CSS.