Hviezdoslavov Kubín-20.2.2018 PDF Tlačiť E-mail

HVIEZDOSLAVOV KUBÍN

Básne od najnovších autorov, ale i starších klasikov, balady či úryvky rozprávok a poviedok zazneli 20.februára na školskej recitácii žiakov druhého stupňa. V príjemnej atmosfére a dobrej nálade sa výber žiakov jednotlivých tried predviedol v umeleckom prednese. Všetci sa statočne popasovali s trémou a podali krásne výkony. Nešlo nám o súťaž, o vyhlásenie 1. - 3. miesta, ale o vzájomné vypočutie si pestrých prozaických i básnických diel. Zúčastnených žiakov potešilo malé občerstvenie aj sladká odmena. Odchádzali s úsmevom a dobrým pocitom. Niektorí z nich sa zúčastnia Hviezdoslavovho Kubína, resp. v našom okrese sa recitačná súťaž škôl nazýva "Zúbkove pramene". Prehliadka poézie a prózy bola naozaj pestrá a vydarená.