forex trading logo

Home
Exkurzia 15. 3. 2024 PDF Tlačiť E-mail

Exkurzia deviatakov
Žiaci 9. ročníka navštívili v piatok Múzeum holokaustu v Seredi. Ide o unikátne múzeum na našom území s autentickými exponátmi (plagáty, dokumenty, fotografie, oblečenie, nábytok atď.), ktoré mali deťom priblížiť obdobie druhej svetovej vojny, konkrétne obdobie tzv. holokaustu, v ktorom zahynulo niekoľko miliónov nevinných ľudí len kvôli svojej konfesii, rase, etnicite či sexuálnej orientácii. Je mimoriadne dôležité si toto obdobie neustále pripomínať, aby nikde na svete vrátane Slovenska sa už nedostali k moci autoritárske, totalitné a nedemokratické režimy (strany či jednotlivci) a viesť deti k vzájomnému porozumeniu, tolerancii a k rešpektovaniu inakosti v spoločnosti.

 


Prevádzkované na Joomla!. Valid XHTML and CSS.